Výměna autoskla

Úhrada výměny autoskla se může řešit z nejrůznějších zdrojů, buď ji musíte kompletně zaplatit vy, v případě, že nemáte uzavřen pojistný produkt pojištění vozidel s připojištěním skel. Pokud však máte sjednáno povinné ručení nebo havarijní pojištění s tímto rozšířením, budou vám náklady po prošetření události vráceny.

Pokud máte sklo připojištěno prostřednictvím pojistného programu havarijní pojištění, bude třeba si připravit následující náležitosti: řidičský průkaz, velký technický průkaz, smlouvu od pojištění autoskla a pokud je auto majetkem firmy, také firemní razítko. Samozřejmě bude nutné doložit také potvrzení, případně účtenky autorizovaného autoservisu, který demontáž autoskla provedl.

monter

Pokud byl viníkem rozbití skla jiný řidič, bude sklo vyplaceno z jeho povinného ručení. V těchto případech si musíte vy a viník vzít s sebou řidičský průkaz, velký technický průkaz, smlouvu od pojištění autoskel a plnou moc k nahlášení škody pro viníka pojistné události, která musí být podepsaná viníkem.